Piešimo smėliu rinkinio naudojimo instrukcija (→aprašymas skirtas rinkiniui←)

Rinkinyje rasite: spalvoto smėlio, baltus popieriaus lapus, bambukines lazdeles, smėlio piešinius, dvipusę lipnią juostelę spalvoto popieriaus, blizgučių.

Naudojame balto popieriaus lapą arba padėkliuką, kad lengviau surinkti smėlio grūdeklius kurie nukris nuo smėlio piešinio.
Smėlio piešinys yra sudarytas iš dviejų dalių. Viršutinis suliniuotas popierius saugo klijus. Dalyvis su bambukine lazdele atlupa po vieną plotelį ir toje vietoje beriame spalvotą smėlį. Su pirštuku švelniai prispaudžiate, kad smėlis tolygiai priliptų ir nesimatytų klijų sluoksnio. Lapą pakeliame, lengvai nukratome. Smėlio likučius suberiame atgal į dėžutę, kurioje jis ir buvo. Tuomet vėl imame pagaliuką ir juo gražiai nuklijuojame kitą plotelį ir taip toliau..
Svarbu nenuklijuoti visų plotelių, o pradėti nuo mažiausių ir tęsti po vieną, nes nuklijavus visus iš karto, nepavyks išgauti aiškaus kontūro ir išskirti spalvomis.
Svarbu nesumaišyti smėlio esančio indeliuose, nes neišgausite spalvų intensyvumo. Vaikams vis tiek smėlis truputi susimaišo, taip jau yra. Bet jei akcentuosite aiškindami techniką, kad maišyti nereikia, gausite maksimaliai gerą rezultatą. To ir linkime 🙂
Užbarstome blizgučiu.
Pabaigtus piešinius, klijuojame su dvipuse lipnia juostele prie juodo popieriaus arba horizontaliai arba vertikaliai. Puošiame spalvotomis formelėmis( klijuoti su sausais klijais), klijuojame kaspinėlius (su dvipuse lipnia juostele). Puošyboje svarbu vadovautis principu – mažiau yra geriau.

Trumpą vaizdinę medžiagą galite rasti youtube kanale:
Spalvoto smėlio tapyba – mandala. Keramikos akademijos edukacinės programos”

Puikaus laiko ir gerų emocijų!

Mandala trumpai:

Mandala – tai apskritimo ar kvadrato formos kompozicija, simboliškai vaizduojanti tam tikrą dvasinę ar kosminę tvarką. Ji gali būti piešta ant medžiagos ar supilta iš spalvoto smėlio kaip ši. Pastačius smėlio mandalą, ji iš karto yra sunaikinama norint pabrėžti materialaus pasaulio laikinumą.
Tradicinių doktrinų traktatuose įsitvirtino ir labiausiai paplito Tibeto budizme. Kuriamos iš smėlio, smulkinto marmuro, maltų ryžių, gali būti piešiamos, puošiamos brangakmeniais. Dėmesio sutelkimas į mandalą medituojant padeda nuraminti sąmonę ir priartėti prie nušvitimo. Medituojant mandala gali būti vizualizuojama ir be išorinio pavaizdavimo. Tibeto budistams vienuoliams ypatinga meditacija yra smėlio mandalos kūrimas. Privaloma mintinai mokėti tekstus, kuriuose nusakyta tiksli jos geometrija, struktūra, spalvų deriniai, elementų išdėstymas ir kita. Kurti pradedama nuo vidurio, kuriama 9 dienas, po 10 h per dieną, dešimtą dieną mandala sunaikinama.
Mandala (skr. ratas), hinduizme ir budizme – Visatą simbolizuojanti geometrinė (dažniausiai apskritimų arba kvadratų) kompozicija su daugybe ornamentų ir piešinių, kurie reiškia Visatos arba jos dalių pilnatvę, dvasinę, kosminę, psichologinę tvarką. Laikoma ir mistiniu makro- bei mikrokosmoso jungties grafiniu vaizdu, simboliniu nušvitimo būsenos atvaizdu.

Svoris 0.05 kg
Išmatavimai 19 × 19 × 0.2 cm
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGryžti į parduotuvę